Ndërlidhjet

Zjarr në lokal - 9 të vrarë


Busan (420 km në juglindje të Seulit) - 6 maj 2012.
Zjarri ka kapluar një lokal të kariokës në Korenë e Jugut, duke vrarë nëntë persona.

Autoritetet policore thonë se viktimat kanë qenë duke pirë dhe kënduar, kur zjarri ka shpërthyer në lokalin e qytetit Busan.

Mësohet se 25 persona të tjerë janë plagosur – njëri nga ta në gjendje kritike.

Policia thotë se shkaku i zjarrit po hetohet.
XS
SM
MD
LG