Ndërlidhjet

Tregjet financiare aziatike kanë pësuar rritje të lehtë të martën në mëngjes, pas rezultateve të zgjedhjeve evropiane, që hodhën poshtë mbështetësit e masave shtrënguese.

Indeksi Nikkei 225 i Japonisë është rritur për 0.6 për qind, ndërsa Hang Sern i Hong Kongut për 0.3 për qind.

Rritje të lehta kanë parë edhe tregjet në Korenë e Jugut, Tajvan dhe Singapor.
XS
SM
MD
LG