Ndërlidhjet

Futbollisti italian, Alesandro Nesta, ka njoftuar se do të braktisë Milanin në fund të sezonit, për të vazhduar karrierën në Shtetet e Bashkuara.

Nesta, 36 vjeç, ka kaluar dhjetë vjet në Milan.

"Duhet punë e madhe të luash në Ligën Italiane, Ligën e Kampionëve dhe Kampionatin e Italisë. Nuk mund të luaj gjithë kohën dhe nuk jam njëri që qëndron ulur", ka thënë Nesta.

Ai i ka ndihmuar Milanit të fitojë dy tituj në Serinë A dhe dy të tjerë në Ligën e Kampionëve.

Nesta ka thënë se nuk ka nënshkruar ende marrëveshje me ndonjë ekip të ri.
XS
SM
MD
LG