Ndërlidhjet

Egjipti mban debatin historik presidencial


Amer Musa dhe Abdel Moneim Abol Fotuh
Egjiptianët kanë pasur rastin të shohin debatin e parë presidencial në televizion.

Ai ka përballur ish-ministrin e Jashtëm, Amer Musa, dhe Abdel Moneim Abol Fotuhin.

Ty dy ata thuhet të jenë kandidatët kryesorë presidencialë, në mesin e 13 garuesve të tjerë.

Zgjedhjet presidenciale në Egjipt do të zhvillohen pas dy javësh, kur edhe pritet të marrë fund sundimi ushtarak, i cili erdhi në krye pas përmbysjes së presidentit veteran, Hosni Mubarak, në kryengritjen popullore të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG