Ndërlidhjet

Tenis: S. Uilliems fituese e turneut në Madrid


Tenistja amerikane Sirina Uilliems
Tenistja amerikane, Sirina Uilliems e ka mundur bjellorusen Viktoria Azarenka, në dy seta, 6:1 dhe 6:3, në finalen e turneut Madrid Open.

Në këtë mënyrë u ndërpre seria e fitoreve të Azarenkos, e cila ka fituar në pesë turnetë e fundit.

Nga ana tjetër, ky është titulli i 41 për 30 vjeçaren Uilliems, gjatë karrierës së saj, dhe titulli i dytë këtë sezon, pasi në 13 takime ka shënuar po aq fitore.
XS
SM
MD
LG