Ndërlidhjet

Moody ul vlerësimet për bankat italiane


Ilustrim
Agjencia e vlerësimeve Moody ka ulur vlerësimet e saj për 26 banka italiane, duke përfshirë atë UniCredit dhe Intesa Sanpaolo.

Moody përmes një deklarate tha se "vlerësimet për bankat italiane janë tashmë ndër më të ulëtat brenda vendeve të përparuara evropiane, duke reflektuar ndjeshmërinë e këtyre bankave ndaj mjediseve negative në Itali dhe Evropë."

Moody tha se perspektiva për bankat është "negative", një shenjë kjo që mund të sjellë degradim tjetër për bankat.
XS
SM
MD
LG