Ndërlidhjet

Obama, Monti: Në favor të rritjes ekonomike dhe punësisë


Presidenti amerikan Barak Obama
Presidenti amerikan, Barak Obama, dhe kryeministri i Italisë, Mario Monti, kanë vlerësuar në Uashington se është e domosdoshme, që të ketë stimulim shtesë të rritjes ekonomike dhe punësimit në Evropë, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë.

Mbrëmë vonë, Obama dhe Monti “kanë biseduar për situatën momentale ekonomike në Evropë dhe janë pajtuar se është i dmosdoshëm intensifikimi i përpjekjeve për realizim të rritjes ekonomike dhe krijim i vendeve të reja të punës”, thuhet mëtutje në njoftim.
XS
SM
MD
LG