Ndërlidhjet

Zyrtarët afganë thanë se nga vërshimet e shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në veri të Afganistanit kanë vdekur të paktën 19 persona, derisa mijëra kanë mbetur pa strehë.

Policia lokale tha se 50 persona konsiderohen të zhdukur pas vërshimeve që goditën të shtunën qarkun Sajad dhe Shar-e-Nav në provincën Sari Pul.

Mijëra persona kanë gjetur strehim nëpër xhami dhe shkolla.
XS
SM
MD
LG