Ndërlidhjet

Vriten dy ushtarë të NATO-s


Ushtarë të NATO-s në Afganistan
NATO tha se dy ushtarë të koalicionit janë vraër nga një sulm në jug të Afganistanit.

Policia tha se të paktën dy fëmijë dhe tre civilë të tjerë janë plagosur kur një sulmues vetvërasës vuri në shënjestër një konvoj të NATO-s në Tirin Kot, kryeqytetin e provincës së Uruzganit.

NATO nuk ka bërë të ditur identitetin kombëtar të ushtarëve.
XS
SM
MD
LG