Ndërlidhjet

CESID: Rezultatet e para, Nikolliq prin


Tomillav Nikoliq dhe Boris Tadiq
Sipas rezultateve të para që kanë arritur në Qendrën për Demokraci dhe Zgjedhje të Lira(CeSID), gjysmë ore pas mbylljes së vendvotimeve, kandidati për president i Partisë Përparimtare, Tomisllav Nikoliq prin me 49.9 për qind, derisa presidenti i deritashëm Boris Tadiq ka marrë 47.7 për qind.

Rezultatet, sipas mediave serbe, nuk jane nga numërimi i plotë i votave dhe mund të pësojnë ndryshime.
XS
SM
MD
LG