Ndërlidhjet

Vdes Robin Gib, ish vokalisti i “Bee Gees”


Ish vokalisti i "Bee Gees", Robin Gib
Robin Gib i grupit “Bee Gees” ka vdekur pas një beteje të gjatë me kancerin. Gib ishte 62 vjeçar.

Grupi “Bee Gees” njihen më së shumti për këngët e tyre “Stayin’ Alive” dhe “Night Fever”, hite këto të cilan ndihmuan definimin e epokës së diskos gjatë viteve të 70’ta.

“Bee Gees” ka shitur mbi 200 milionë albume, duke u renditur kësisoji në të njejtën ligë me Rolling Stones dhe Pink Floyd.
XS
SM
MD
LG