Ndërlidhjet

Bie në humnerë afër Himarës autobusi me nxënës


Pamje nga Himara, Shqiperi
Policia tha se një autobus që besohet se po transportonte nxënës të shkollës së mesme ka rënë në humnerë në Shqipëri.

Agjencia e lajmeve Associated Press thotë se nuk ka informacione të menjëhershme se sa pasagjerë kanë qenë në autobus dhe as për shkallën e dëmeve.

Zëdhënësja Klejda Plangarica tha se autobusi ka dalë nga rruga afër qytetit të Himarës, 137 kilometra larg Tiranës.

Policia dhe ekipet mjekësore janë nisur për në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG