Ndërlidhjet

Çan rizgjedhet në krye të OBSH-së


Drejtoresha e përgjithshme e Organizatës Botërore të Shëndetësisë Margaret Çan
Drejtoresha e përgjithshme e Organizatës Botërore të Shëndetësisë Margaret Çan është rizgjedhur për një mandat të dytë pesëvjeçar në këtë post.

Emërimi u bë në një takim në selinë e Asamblesë së OBSH-së në Gjenevë.

Çan ka kryesuar OBSH-në që nga 2006 dhe nuk ka pasur kundërkandidat.

Ajo i tha asmablesë se prioritet i saj kryesor është kujdesi shëndetësor global.
XS
SM
MD
LG