Ndërlidhjet

Masakra e Srebrenicës, SHBA ekstradon një serb


Srebrenicë...
Shtetet e Bashkuara kanë ekstraduar të enjten në Sarajevë, një serb të Bosnjes të dyshuar se ka marrë pjesë në masakrën e Srebrenicës në vitin 1995.

Dejan Radojkoviq(61) dyshohet se e ka udhëhequr një njësi policore që ka marrë pjesë në ekzekutimin e myslimanëve në Srebrenicë.

Ai është arrestuar në Las Vegas dhe i është dorëzuar autoriteteve boshnjake në aeroportin e Sarajevës.
XS
SM
MD
LG