Ndërlidhjet

Takimi i ardhshëm për Iranin në Moskë


Takimi mbi programin berthamor te Iranit, ne Bagdad, 23 maj, 2012
Kreydiplomatja e Bashkimit Evropian, Ketrin Eshton ka thënë se fuqitë botërore dhe Irani janë pajtuar që të takohen sërish, në Moskë më 18 dhe 19 qerhsor, në ato, që i ka cilësuar, bisedime hap pas hapi.

“Ne do të mbajmë kontakte intensive me homologët iranianë për të përgatitur takimin e ardhshëm në Moskë”, ka thënë Eshton në një konferencë për gazetarë, në mbyllje të
takimit mes fuqive botërore dhe Iranit, që u zhvillua në Bagdad.

Palët nuk kanë arritur ndonjë marrëveshje, në lidhje mme programin kundërthënës bërthamor të Iranit, derisa kanë shëmbyer pako propozimesh mbi këtë temë.
XS
SM
MD
LG