Ndërlidhjet

Në Ferizaj ka nisur balotazhi për kryetar komune


Ilustrim
Në Ferizaj ka nisur raundi i dytë i zgjedhjeve për kryetar të komunës.

Në balotazh janë kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, Agim Aliu, dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj.

Komisioni Komunal i Zgjedhjeve në Ferizaj ka bërë të ditur se të gjitha qendrat e votimit janë hapur me kohë.

Demokracia në Veprim monitoron edhe këtë raund zgjedhjesh me rreth 40 monitorues.

Rrethi i parë i votimeve është mbajtur më 29 prill. Rezultatet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve kanë treguar se kandidati i PDK-së, Aliu, ka fituar 40.7 për qind të votave, kurse Salihaj i LDK-së 24.09 për qind të votave.
XS
SM
MD
LG