Ndërlidhjet

Vdes konsulli i Rusisë në Japoni


Moskë

Një konsulli i Rusisë në Japoni ka vdekur, pasi ka rënë nga shkëmbi, në një kamping në veriperëndim të vendit.

Policia tha se Vladimir Pushkov, i cili punonte në prefekturën Nigata, ndodhej në udhëtim me kolegët dhe familjet e tyre.

Mësohet se ai ka rënë nga shkëmbi dhe ka goditur rëndë kokën derisa vraponte pas topit.

Zëvendësi i tij, Roman Kollesnik, ka bërë përpjekje për ta shpëtuar, por pa sukses.
XS
SM
MD
LG