Ndërlidhjet

Festivali i Kanës sonte shpall fituesit


Kanë
Juria e Festivalit të Filmit në Kanë do të shpallë sonte fituesit e garës.

Njëzetedy filma garojnë për Palmën e Artë, Çmimin e Madh, Çmimin e Jurisë, aktorin më të mirë mashkull dhe aktoren më të mirë femër.

Korrespondentët raportojnë se tre favoritet e çmimit kryesor – Palma e Artë – janë: “Amour”, “Beyond the Hills” dhe “Rust and Bone”.

Festivali është hapur më 16 maj. Ky ka qenë edicioni i 65-të i tij.
XS
SM
MD
LG