Ndërlidhjet

Katar: 19 të vdekur nga zjarri në qendër tregtare


Ilustrim
Agjencitë e lajmeve raportojnë se të paktën 19 persona, përfshirë 13 fëmijë, kanë vdekur si pasojë e një zjarri që ka kapluar një qendër tregtare në Doha të Katarit.

Tymi ka dalë nga qendram e cila më pas është evakuuar. Autoambulancat dhe makinat e policisë kanë bllokuar hyrjen e kompleksit.

Nuk duhet ende se cka e ka shkaktuar zjarrin.

Villagio Mall, që është hapur në vitin 2006, është një kompleks tregtar me motive italiane, ku përfshihet një hotel, park dhe një kanal në të cilin lundrojnë gondolat.
XS
SM
MD
LG