Ndërlidhjet

Afganistan: Vritet një lider i Al Kaidës


Ilustrim
Është vrarë në Afganistan lideri i dytë më i fuqishëm i Al Kaidës, bëri të ditur aleanca Veri-Atlantike.

Sakr-al Taifi, i njohur edhe si Mushtak e Nasim, ishte përgjegjës për komandimin e sulmuesve në Afganistan dhe për urdhërimin e sulmeve kundër NATO-s.

Mësohet se sulmi ajror, gjatë të cilit u vra Al Taifi dhe një pjesëtar tjetër i Al-Kaidas, ka ndodhur të dielën në qarkun Kunar Vatapur.
XS
SM
MD
LG