Ndërlidhjet

Obama shpërblen 13 personalitete me Medaljen Presidenciale


Presidenti amerikan Barak Obama ka paraqitur nderin më të lartë civil të Shteteve të Bashkuara, Medaljen Presidenciale të Lirisë, për 13 persona, gjatë një ceremonie në Shtëpinë e Bardhë.

Në mesin e personave të nderuar me këtë medalje ishin edhe ish Sekretarja amerikane e Shtetit, Medllin Ollbrajt, astronauti dhe ish senatori Xhon Gllen, dhe muzikanti Bob Dillan.(g.k.)
XS
SM
MD
LG