Ndërlidhjet

Raundi i dytë për presidentin e Shqipërisë - më 4 qershor


Kuvendi i Shqipërisë
Kuvendi i Shqipërisë ka vendosur që raundi i dytë i votimit për presidentin e ri të zhvillohet më datën 4 qershor.

Vendimi vjen pas dështimit të raundit të parë, për shkak të mosarritjes së një konsensusi mes shumicës dhe opozitës në lidhje me kandidaturën e Xhezair Zaganjorit.

"Shumica ka votuar me 74 vota në favor të propozimit për datën 4 qershor, ora 10:00, kurse opozita ka votuar kundër me 54 vota", raportojnë mediat në Tiranë.
XS
SM
MD
LG