Ndërlidhjet

Vritet një mësues në Dagestan


Ilustrim
Zyrtarët në Dagestan të premten kanë fajësuar militantët për vrasjen e një mësuesi dhe djegien e një shkollë në rrethin Tsuntinsk.

Ministria e Brendshme në Dagestan tha se një grup i armatosur ka qëlluar për vdekje një mësues, pasi ai është kthyer nga lutjet në xhami.

Sulmuesit, pasi kanë kryer vrasjen e Tsebari Zairbekut, kanë djegur edhe shkollen ku ka punuar ai.
XS
SM
MD
LG