Ndërlidhjet

KFOR-i zvogëlon praninë në Rudarë


Zveçan

Pas largimit të barrikadës në Rudarë afër Zveçanit, Forcat Paqeruajtëse të KFOR-it kanë zvogëluar numrin e ushtarëve të tyre në atë pjesë.

“Kemi ende prani të KFOR-it, por e kemi zvogëluar numrin e ushtarëve në atë pjesë”, ka thënë zëdhënësi, Marko Marsegan.

Heqja e barrikadës në Rudarë është përcjellë me tensione pas kundërshtimeve të dhunshme të popullatës serbe atje që si pasojë solli plagosjen e dy ushtarëve të KFOR-it dhe tre protestuesve serbë.
XS
SM
MD
LG