Ndërlidhjet

Ndërron jetë publicisti Bardh Hamzaj


Prishtinë
Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka njoftuar opinionin se sot ka ndërruar jetë njëri nga punonjësit e saj, Bardh Hamzaj.

"Bardh Hamzaj ishte për një kohë të gjatë kryeredaktor i së përditshmes 'Zëri', gazetar, publicist dhe shkrimtar i respektuar në të gjitha trojet shqiptare".

"Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës dhe kryetari i saj, prof. dr. Enver Hasani, i shprehin ngushëllimet më të sinqerta familjes Hamzaj për këtë humbje", thuhet në njoftimin e këtij institucioni.
XS
SM
MD
LG