Ndërlidhjet

Shpërthim në kishë, 12 të vrarë


Nigeri...
Dëshmitarët dhe zyrtarët thanë se një shpërthim ka goditur një kishë në veri të Nigerisë duke vrarë të paktën 12 persona.

Dëshmitarët thanë se shpërthimi ndodhi të dielën në Bauçi.

Një zëdhënës për Agjencinë Federale për Emergjenca të Nigerisë ka konfirmuar shpërthimin, por nuk ka dhënë detaje.

Shpërthimi vjen, derisa Nigeria po përballet me një valë të dhunës sketariane, që po kryhet nga një sekt islamik radikal i njohur si Boko Haram.
XS
SM
MD
LG