Ndërlidhjet

Zgjedhja e presidentit, takohen Berisha-Rama


Sali Berisha dhe Edi Rama
Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, njeherësh drejtues i Partisë Demokratike dhe lideri i opozitës socialiste, Edi Rama, do të takohen të dielën, në përpjekje për të zgjedhur presidentin konsensual.

Mediat në Shqipëri bëjnë të ditur se Berisha dhe Rama do të takohen në kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë, organ ky nga kanë dalë emrat e dy presidentëve, gjatë 10 vjetëve të fundit.

Takimi Berisha-Rama zhvillohet rreth 12 orë përpara nisjes së raundit të dytë për zgjedhjen e presidentit.

Raundi i parë dështoi në javën e kaluar.(a.i.)

Tiranë: Dështon raundi i parë i votimit për presidentin
XS
SM
MD
LG