Ndërlidhjet

Prej sot ndalohen artikujt me mbishkrimin "UNMIK/Kosovo"


Artikull me mbishkrimin UNMIK/Kosovo
Në tregun kosovar që nga sot nuk lejohet të qarkullojë asnjë produkt me mbishkrimin "UNMIK/Kosovo".

Kështu bëri të ditur për Radion Evropa e Lirë, Ruzhdi Shehu, kryeinspektor i inspektoratit në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë

Ai njoftoi se inspektorët tashmë janë në terren dhe nëse mallra të tilla gjenden nëpër dyqane, pronarët e tyre do të ndëshkohen nga 2 mijë deri në 10 mijë euro.
XS
SM
MD
LG