Ndërlidhjet

Klinton vazhdon turneun në Kaukaz


Armenia -- U.S. Secretary of State Hillary Clinton lands in "Zvartnots" International Airport, 04Jun2012
Sekretarja amerikane e Shtetit Hillari Klinton do të zhvillojë bisedime me presidentin gjeorgjian Mihail Sakashvili në Batumi.

Klinton ka arritur në vendpushimin e Detit të Zit ë Gjeorgjisë të hënën në mbrëmje, në ndalesën e saj të dytë në kuadër të turneut në shtetet e Kaukazit Jugor.

Të hënën Klinton tërhoqi vërejtjen në Jerevan të Armenisë se tensionet në mes të Armenisë dhe Azerbejxhanit mbi Nagorno-Karabakin mund të përshkallëzohen në një konflikt më të gjerë.
XS
SM
MD
LG