Ndërlidhjet

Afganistan - sulmi i NATO-s vret gra dhe fëmijë


Logar, 6 qershor 2012.
Zyrtarët e Afganistanit, ashtu si edhe banorët, thonë se disa civilë kanë humbur jetën nga një sulm ajror i NATO-s, që ka ndodhur këtë mëngjes në lindje të vendit.

NATO-ja ka thënë se nuk ka raporte që flasin për viktima civile.

Agjencia gjermane e lajmeve DPA tha se të vrarët përfshijnë një të moshuar fisnor dhe 17 të afërm të tij, të cilët festonin një martesëë.

Fotografi i AP-së ka thënë se ka parë trupa të pajetë të pesë grave, shtatë fëmijëve dhe gjashtë burrave.

Sulmi ka ndodhur në qarkun Paraki Barak të provincës Logar.
XS
SM
MD
LG