Ndërlidhjet

Kampionati Evropian i Futbollit nis sot me ndeshjen ndërmjet Polonisë, e cila është edhe nikoqire e ngjarjes, dhe Greqisë, për të vazhduar më pas me takimin ndërmjet Rusisë dhe Republikës Çeke.

Euro 2012 do të zgjasë deri më 1 korrik, kur edhe do të zhvillohet ndeshja finale.

Nikoqire e kampionatit është edhe Ukraina.
XS
SM
MD
LG