Ndërlidhjet

Sot raundi i tretë për presidentin e Shqipërisë


Kuvendi i Shqipërisë
Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot në seancë plenare për të zhvilluar raundin e tretë të votimit për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës.

Sipas mediave në Tiranë, edhe ky raund duket se do të digjet sërish, pasi shumica dhe opozita nuk kanë mundur të bien dakord për një kandidat konsensual.

Emri i propozuar nga Partia Demokratike dhe aleatët e saj mbetet ai i anëtarit të Gjykatës Kushtetuese, Xhezair Zaganjori, për të cilin opozita ka deklaruar se nuk do të japë konsensusin.
XS
SM
MD
LG