Ndërlidhjet

Tel Avivi mban paradën e homoseksualëve


Ilustrim
Dhjetëra-mijëra izraelitë kanë dalë në rrugët e Tel Avivit për të marrë pjesë në paradën vjetore të homoskeskualëve.

Festimet janë karakterizuar me muzikë, vallëzim dhe flamuj me ngjyra ylberi.

Asnjë incident nuk raportohet të ketë ndodhur.

Mbështetësit e homoseksualëve thonë se Tel Avivi është njëri nga destinacionet më mikpritëse në botë të kësaj kategorie të shoqërisë.
XS
SM
MD
LG