Ndërlidhjet

Gjokoviq në finale përballë Nadalit


Novak Gjokoviq, foto nga arkivi
Novak Gjokoviq do të përballet me Rafael Nadalin e Spanjës në finalen e French Open, pasi mposhti Roger Federerin me 6-4, 7-5, 6-3 të premten.

Gjokoviq garon të dielën për të fituar çmimin e katërt me radhë Grand Slam, ndërsa Nadal do të jetë në kërkim të rekrodit të tij të shtatë në Roland Garrros.

Që nga viti 2005, zvicerani Federer nuk ka humbur ndaj askujt, pos Nadalit dhe Robin Soderlingut.
XS
SM
MD
LG