Ndërlidhjet

Obama mohon rrjedhjen e informacioneve nga Shtëpia e Bardhë


Barak Obama, 08 qershor 2012

Presidenti amerikan, Barak Obama, tha të premten se ishte "fyese" dhe "gabim", ajo që anëtarët e Partisë Republikane thanë se Shtëpia e Bardhë ka nxjerrë informacione të klasifikuara të sigurisë kombëtare për përfitime politike.

Në një konferencë për gazetarë, Obama tha "zero tolerancë”për njerëzit që japin informacione të ndjeshme dhe tha se do të hetojë të gjithë të dyshuarit, po qe se kanë bërë një gjë të tillë.

"The New York Times", ka botuar kohët e fundit të paktën dy artikuj shpërthyes duke cituar burime anonime të administratës, e që kanë të bëjnë me operacionet amerikane të sigurisë.
XS
SM
MD
LG