Ndërlidhjet

Shqipëria voton në raundin e katërt për president


Kuvendi i Shqipërisë
Në Kuvendin e Shqipërisë sot do të zhvillohet raundi i katërt i votimit për zgjedhjen e kryetarit të shtetit.

Partia Demokratike në pushtet dhe ajo Socialiste në opozitë, me gjithë negociatat disa orëshe, nuk kanë arritur të pajtohen për një emër konsensual.

Mediat në Tiranë raportojnë se analisti Artan Hoxha është kandidatura që do të paraqesë shumica në raundin e sotëm të votimit.

Ish-kandidati i PD-së dhe aleatëve, Xhezair Zaganjori, ka hequr dorë nga gara për president të premten e kaluar. Vendimi ka pasuar djegien e tre raundeve të votimit në Kuvendin e Shqipërisë.
XS
SM
MD
LG