Ndërlidhjet

Nadal ia shuan ëndrrat Gjokoviqit


Rafael Nadal, foto nga arkivi
Rafael Nadal theu rekord në marrjen e titullit të shtatë Roland Garros në French Open, në garën kundër tenistit serb Novak Gjokoviq, të cilin e mundi në sete 6-4, 6-3, 2-6 dhe 7-5.

Gara është ndërperë një ditë më parë për shkak të rënies së shiut.

Shiu ka rënë sërish edhe gjatë ditës së sotme dhe lojtarët janë detyruar të presin nën ombrella ndaljen e tij.

Gjokoviq dështoi në përpjekjen e tij për t'u bërë fitues i parë i katër titujve të mëdhenj radhazi, që nuk janë fituar tash e 43 vjet.
XS
SM
MD
LG