Ndërlidhjet

SHBA: Ukrainasi akuzohet për pronografi të fëmijëve


Ilustrim
Ukrainasi Maksim Shinkarenko, sot më vonë gjatë ditës, do të paraqitet në seancën e dëgjimit në një gjykatë në Nju Xhersi, lidhur me akuzat për operimin e faqeve në Internet me pornografi të fëmijëve me seli në Ukrainë.

Ky person ishte arrestuar në Tajlandë në vitin 2009 dhe ishte ekstraduar në Shtetet e Bashkuara fundjavën e kaluar.

Autoritetet amerikane thonë se më se 560 vetë në Shtetet e Bashkuara tashmë janë dënuar për krime lidhur me këto faqe në Internet.
XS
SM
MD
LG