Ndërlidhjet

Gjillas sërish në krye të Beogradit


Dragan Gjillas
Kryetari i deritashëm i Beogradit, Dragan Gjillas, është zgjedhur sërish në këtë funksion.

Zgjedhjen e tij e kanë mbështetur 63 anëtarë të këshillit bashkiak.

Gjillas ka premtuar se Beogradi, nën mandatin e tij të ardhshëm katërvjeçar, do të luftojë për vende të reja të punës dhe tërheqje të investimeve.

Zgjedhjet lokale në Serbi janë mbajtur më 6 maj, së bashku me ato parlamentare dhe presidenciale.
XS
SM
MD
LG