Ndërlidhjet

Kosovë: Pritet udhërrëfyesi për liberalizim vizash


Vlora Çitaku
Kosova sot pritet të marrë udhërrëfyesin për liberalizmin e vizave në zonën e Shengenit.

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku, bashkë me një delegacion nga niveli qendror dhe ai lokal i Kosovës, po qëndron në Bruksel për të marrë udhërrëfyesin.

Ketë dokument autoriteteve zyrtare pritet t'ua dorëzojë komisionerja e BE-së për Drejtësi dhe Çështje të Brendshme, Sesilja Malstrom.
XS
SM
MD
LG