Ndërlidhjet

Kosovë: Shkarkohet zëvendësministri i drejtësisë


Pamje e Prishtinës
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka shkarkuar nga detyra e zëvendësministrit të ministrisë së drejtësisë, Ramadan Gashin, ka njoftuar kryeministria e Kosovës.

Kjo u bë në harmoni me kompetencat kushtetuese dhe ligjore që i ka kryeministri.

Zoti Gashi shkarkohet nga detyra për shkak të aktakuzës së ngritur kundër tij nga prokuroria e shtetit.
XS
SM
MD
LG