Ndërlidhjet

Zhbogar "i tronditur" nga vrasja e Asanajt


Përfaqësuesi Special i BE-së dhe Shef i Zyrës së BE-së, Samuel Zhogar
Përfaqësuesi Special i BE-së dhe Shef i Zyrës së BE-së, Samuel Zhogar, e ka dënuar vrasjen e kryetarit të Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit, Dino Asanajt.

“Unë jam tronditur shumë kur kam dëgjuar lajmin për vrasjen e zotit Dino Asanaj, Kryetar i Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit. Vetëm disa javë më parë ne u takuam dhe diskutuam planet e privatizimit të Kosovës. Unë e dënoj këtë akt brutal që është një sulm mbi sigurinë e përgjithshme dhe mbi sundimin e ligjit në Kosovë. Unë iu bëj thirrje gjyqësorit dhe autoriteteve të sigurisë që të japin maksimumin dhe të sjellin autorët para drejtësisë”, ka thënë në një deklaratë për media Zhbogar.
XS
SM
MD
LG