Ndërlidhjet

Shpërthim në Kandahar, 11 të vrarë


Ilustrim
Një shpërthim në një treg në pjesën jugore të Afganistanit raportohet se ka lënë të vdekur të paktën 11 njerëz dhe ka plagosur 11 të tjerë.

Autoritetet thanë se shpërthimi ndodhi sot në rrethin e largët të Marufit në provincën e Kandaharit.

Vrasjet ndodhën, pasi që mjeti shpërthyes i bashkangjitur në një motor u aktivizua.

Askush nuk ka marrë përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG