Ndërlidhjet

Indi - 32 të vdekur nga rrëzimi i autobusit


Nju Delhi - ilustim
Të paktën 32 pelegrinë kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë janë plagosur, kur autobusi me të cilin udhëtonin ka rrëshqitur nga ura, në shtetin Maharashtra të Indisë.

Pelegrinët po ktheheshin nga vizita në Tempullin Shirdi Saibaba.

Sipas Organizatës Botërore për Shëndetësi, India ka numrin më të madh të vdekjeve në botë nga aksidentet rrugore.

Rreth 366 njerëz në ditë kanë vdekur në rrugët e Indisë në vitin 2010.
XS
SM
MD
LG