Ndërlidhjet

Mbi 150 zjarrfikës dhe ushtarë po luftojnë me zjarret në afërsi të Athinës.

Pesë zjarrfikës raportohet të jenë lënduar, ndërsa zyrtarët kanë kërkuar ndihmë nga Italia, Franca dhe Kroacia.

Zjarri më i madh është raportuar rreth 50 kilometra në jug të kryeqytetit grek.

Katër persona janë arrestuar për shkaktimin aksidentalisht të zjarreve gjatë punës në një vend ndërtimor.

Një tjetër zjarr në lagjen periferike të Athinës, Pallini, ka dëmtuar një fabrikë.
XS
SM
MD
LG