Ndërlidhjet

Nigeri, sulmohen kishat


Pamje arkivi
Tre shpërthime kanë goditur kishat në Kaduna të Nigerisë.

Raportet flasin për të paktën 10 të vrarë dhe mbi 80 të tjerë të plagosur.

Përgjegjësinë për sulmet nuk e ka marrë ende asnjë grup, ndonëse dyshimet bien mbi grupin e militantëve islamikë, Boko Haram, i cili ka sulmuar disa herë kishat në Nigeri.
XS
SM
MD
LG