Ndërlidhjet

Arrestohet i dyshuari për vrasjen e dy xhandareve


Foto ilustruese
Autoritetet franceze kanë arrestuar sot të dyshuarin kryesor për vrasjen e dy oficereve policore në juglindje të Francës.

Dy xhandaret, emrat e të cilave nuk janë publikuar, raportohet të kenë ndërhyrë në një mosmarrëveshje të dielën vonë, kur një burrë ka marrë njërën nga armët e tyre dhe i ka qëlluar për vdekje.

Kjo është hera e parë në historinë e xhandarmërisë franceze, që dy xhandare vriten në një incident të vetëm.
XS
SM
MD
LG