Ndërlidhjet

Dhunë në Afganistan, 11 të vrarë


Khost, 20 qershor 2012.
Zyrtarët afganë thonë se një sulmues vetëvrasës ka qëlluar një konvoj të NATO-s në lindje të Afganistanit, duke vrarë të paktën 11 afganë dhe duke shkaktuar viktima në mesin e ushtarëve të NATO-s.

Raportet citojnë zyrtarët lokalë dhe autoritetet spitalore të kenë thënë se të paktën 13 njerëz janë plagosur nga sulmi në provincën Khost.

Zëdhënësi i Forcës Ndërkombëtare të Sigurisë, major Martin Krigton, nuk ka qenë në gjende të precizojë nëse ka të vrarë në mesin e ushtarëve të NATO-s apo vetëm të plagosur.
XS
SM
MD
LG