Ndërlidhjet

Federata ruse e futbollit u gjobit me 35 mijë euro për shkak të sjellje së padisiplinuar të tifozëve të saj në ndeshjen e fundit të ekipit në Euro 2012.

UEFA tha se dënimi i fundit ka të bëjë me hedhjen e “fishekzjarreve nga ana e spektatorëve, dhe shfaqjes së parullave të paligjshme” gjatë një ndeshjeje kundër Greqisë të shtunën e kaluar.

Me gjobën e fundit, Rusia dënohet me gjithsej 185 mijë euro, vetëm për shkeljet që kanë bërë në kuadër të kampionatit evropian.
XS
SM
MD
LG