Ndërlidhjet

Tërmet në bregdetin rus


Map - Russia
Një tërmet prej 6.1 shkallë të Rihterit ka goditur bregdetin e Rusisë së Lindjes së Largët.
Raportohet se tërmeti e ka goditur Gadishullin e Kamçatkas.

Tërmeti kishte epiqendrën 267 kilomtera në jug dhe jug-perëndim të Ilpirskit të Rusisë, në veri të Oqeanit Paqësor.

Nuk ka pasur njoftimë për dëmet e menjëhershme, sikurse që nuk është lëshuar as alarmi për cunami.
XS
SM
MD
LG